O relacjach międzyludzkich – spotkanie w Krakowie

Wczoraj wieczorem, spotkaliśmy się na czterogodzinnej sesji Q&A z Alexem Barszczewskim, międzynarodowym konsultantem biznesowym, executive coachem, autorem wartościowej książki, a przede wszystkim entuzjastą dobrego życia i robienia w nim pożytecznych rzeczy.
Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, spotkanie miało charakter luźnej i sympatycznej dyskusji, wokół tematu praktycznego osiągania i wykorzystywania sukcesów w relacjach międzyludzkich.

Życie w tak wymagających i zwariowanych czasach, wymaga od przedsiębiorczych ludzi stosowania podejścia, które przekracza ramy utartych ścieżek i schematów, pozostawiając je daleko w tyle. W taki sposób diametralny zbliżamy się do osiągania rezultatów znacznie lepszych od tych, jakie powszechnie uznawane są za dobre a nawet bardzo dobre. Są to czasy, w których nie wystarczają już tradycyjne modele edukacji i kariery, a sytuacja gospodarcza znacząco odbiega od tej jakiej byśmy sobie życzyli. Równocześnie globalne rynki i intensywny postęp technologiczny otwierają przed nami wiele drzwi wiodących do atrakcyjnych zajęć, jednak ich duża ograniczoność powoduje, że w rzeczywistości są one dobrem rzadkim.
Cały sęk w tym, że aby z nich skorzystać, trzeba skupić się na zdobywaniu praktycznej wiedzy i rozwijaniu kluczowych, a nierzadko zaniedbywanych i niedocenianych umiejętności. Niestety, nie jest to podejście szczególnie rozpowszechnione wśród ludzi mieszkających w naszym kraju. Za to jak mówi pewne niemieckie przysłowie (jakie usłyszeliśmy od Alexa):

W kraju ślepców, jednooki jest królem.

Jedną z tych umiejętności jest budowanie i rozwijanie bliskich relacji z wartościowymi ludźmi. Nabranie biegłości w tym konkretnym obszarze, niesie za sobą całe mnóstwo pozytywnych doświadczeń i praktycznych możliwości na wysokojakościowe przeżywanie swojego życia.

Pracując nad:
– zadawaniem dobrych pytań,
– pozbywaniem się zbędnych barier przy interakcjach z nowo poznanymi ludźmi (bardzo często znacznie bogatszymi wewnętrznie od nas samych),
– sympatycznym nastawieniem do otaczającego nas świata,
– skutecznym przejmowaniem przywództwa przy dynamicznie zmieniających się warunkach,
Dobrze się prezentujemy i zyskujemy dużą przewagę nad ludźmi, którzy wyrobili sobie złe nawyki i z jakichś powodów nie chcą ich zmieniać.

Dziękuję serdecznie Alex za przyjemność bycia Twoim gościem i rozmówcą 🙂
Krzysztofowi dziękuję za powołanie tego spotkania do życia i ciekawą wymianę zdań. Nie tylko znalazłeś fantastyczne miejsce ale dołożyłeś też wszelkich starań żeby całość była na wysokim poziomie.

Przy okazji, moim sympatycznym znajomym polecam Kawiarnię Literacką przy Krakowskiej 41 na Kazimierzu. Świetnie nadaje się nie tylko na popołudniowe czytanie książki ale również małe eventy (small in size but big in significance – jak nasze wczorajsze spotkanie).

Zapraszam do własnych przemyśleń 🙂

2 thoughts on “O relacjach międzyludzkich – spotkanie w Krakowie

 • Adam
  18 czerwca 2019 at 17:42

  Hej zaciekawiłem sie Twoim blogiem. Bylo by mi niezmiernie miło gdybyś opisał to co Ci powiedział Aleks tak w praktycznej wiedzy, dzieki. Pozdrawiam

  • wojtekchwala
   27 czerwca 2019 at 20:33

   Witaj Adam,
   Dziękuję za Twój komentarz i śpieszę z odpowiedzią. Na początek dla doprecyzowania, spotkanie z Alexem w Kawiarni Literackiej miało charakter luźnej i otwartej dyskusji – każdy mógł dołączyć i wziąć w niej aktywny udział. W naszych rozmowach wyszliśmy daleko poza opowiadanie banałów i tematykę terapeutyczno-rozrywkowych, płatnych konferencji z udziałem różnego rodzaju „guru”, stawiających się w pozycji życiowych i biznesowych autorytetów. Zamiast tego, wspólnie rozmawialiśmy o tym, jak znacząco podnosić jakość swojego życia skupiając się na budowaniu i podtrzymywaniu dobrych relacji z bardzo różnymi ludźmi. To właśnie ta umiejętność, okazuje się być krytycznym czynnikiem, znacznie ułatwiającym osiąganie sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Praktyczna wiedza, o którą pytasz znajduje się w książce pt. „Sukces w relacjach międzyludzkich” Alexa Barszczewskiego oraz na autorskim blogu http://www.alexba.eu/
   Pozdrawiam serdecznie
   Wojtek Chwała

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>